Ceník

Dobrý den / Ahoj,

záměrně zde neuvádím pevný ceník nebo pevnou hodinovou sazbu. Každé focení je pro mě totiž jedinečné a chci ke klientům přistupovat naprosto individuálně.

To platí především pro svatby. Když je to možné, rád na místo jezdím už den předem. Obhlédnu si, co daná lokalita nabízí a dostanu jasnou představu o světelných a kompozičních podmínkách. Také se v klidu se na všem dohodnu. Od rána už pak totiž většinou bývá poměrně shon a já se snažím co nejméně obtěžovat všechny účastníky a jen fotit.

Stejně tak se nebráním myšlence předsvatebního focení snoubenců. Celkově to ulehčí případnou nervozitu z focení a novomanželé se ve svatební den neztratí na delší čas, ale jen na pár rychlých společných fotek.

Počet upravených fotografií v balíčku nechávám na klientovi a podle toho přizpůsobuji intenzitu postprodukce. Někdo chce 50 vyladěných fotek, jiný 400 dokumentárních.

Následně rád pomůžu s kvalitním tiskem fotografií i do velkých formátů nebo s tvorbou fotoknihy, či kalendáře s vlastním designem, jako je například ZDE

 

Podobným způsobem uvažuji i na jiných typech zakázek jako je například focení rodin, dětí, portrétů nebo interiérů a domů.. pokaždé se důkladně připravuji s ohledem na světlo, nikam nespěchám a snažím se navodit pohodovou atmosféru.

Vždy je možné se domluvit na nějakých časových úpravách v délce focení nebo počtu fotek a tím výrazně ovlivnit celkovou cenu. Nebráním se ani placením výměnou, či protislužbou. Nebylo by to poprvé, kdy jsem své focení vyměnil za kvalitní ruční výrobek, kurz permakultury nebo jen dobrý pocit a úsměv 🙂 Nikdy nevíte, co máme společného a jak si můžeme vzájemně pomoct .. 🙂

Nejraději mám osobní setkání, kde se dá v klidu vše probrat. Ale ne vždy je to kvůli vzdálenosti reálné. Potom samozřejmě můžeme využít vymožeností jako je telefon 🙂